Pereiti prie turinio
Kompiuteris CS2: kokio reikia ir ką rinktis 2026 m.
Naujienos

Kompiuteris CS2: kokio reikia ir ką rinktis 2026 m.

VARIANTAI

Kompiuteris CS2 žaidimui pirmiausia turi turėti greitą procesorių: „Counter-Strike 2“ varžybiniais nustatymais kadrų skaičių dažniausiai riboja procesorius, o ne vaizdo plokštė. Todėl 1080p raiškai užtenka vidutinės klasės vaizdo plokštės, o pinigus verta skirti procesoriui, dviem atminties moduliams ir monitoriui, kurio dažnį kompiuteris pajėgs išlaikyti. Oficialūs „Valve“ reikalavimai labai žemi, bet jie reiškia tik tai, kad žaidimas pasileis, o ne kad veiks sklandžiai 144 ar 240 Hz monitoriuje.

Toliau – ką tiksliai nurodo „Valve“, kodėl pirmauja X3D procesoriai, kiek reikia RAM, kokį monitorių rinktis ir trijų lygių komplektai iš mūsų sandėlio su kainomis.

Oficialūs CS2 reikalavimai

„Steam“ parduotuvės puslapyje „Valve“ nurodo tik minimalius reikalavimus – rekomenduojamų nėra:

Komponentas Minimalus reikalavimas („Steam“, Windows)
Operacinė sistema Windows 10
Procesorius 4 procesoriaus gijos – Intel Core i5 750 arba naujesnis
Atmintis 8 GB RAM
Vaizdo plokštė ne mažiau kaip 1 GB atminties, suderinama su DirectX 11, palaikanti Shader Model 5.0
DirectX 11 versija
Vieta diske 85 GB

Core i5 750 yra 2009 m. procesorius, tad šią ribą peržengia ir daugelis senų kompiuterių. Tačiau varžybiniam žaidimui svarbu ne minimumas, o tai, ar kadrų skaičius stabiliai laikosi virš monitoriaus dažnio.

Kodėl CS2 labiausiai priklauso nuo procesoriaus

Dauguma žaidėjų CS2 žaidžia 1080p ar dar mažesne raiška ir sumažintais grafikos nustatymais. Tokiu atveju vaizdo plokštė kadrą nupiešia greitai, o laukti tenka procesoriaus, kuris kiekvienam kadrui apskaičiuoja žaidimo logiką ir paruošia duomenis. Todėl greitesnė vaizdo plokštė čia duoda mažai, o greitesnis procesorius – daug.

Geriausiai CS2 sekasi AMD procesoriams su 3D V-Cache technologija (X3D). Jų trečiojo lygio spartinančioji atmintis (L3) gerokai didesnė: Ryzen 7 7800X3D turi 96 MB, o Ryzen 5 7600X – 32 MB, todėl daugiau žaidimo duomenų telpa arti branduolių. Nepriklausomų apžvalgų duomenimis, „TechSpot“ bandyme su RTX 4090, 1080p raiška ir vidutiniais nustatymais, Ryzen 7 9800X3D vidutiniu kadrų skaičiumi buvo apie 13 % greitesnis už 7800X3D ir beveik 30 % greitesnis už Intel Core i9-14900K. Visi šie procesoriai su tokia plokšte tame bandyme pasiekė kelis šimtus kadrų per sekundę, tad skirtumas svarbus daugiausia 360 Hz ir greitesniems monitoriams. Jūsų kompiuteryje skaičiai priklausys nuo vaizdo plokštės, nustatymų, žemėlapio ir žaidimo versijos.

Visų trijų X3D modelių palyginimą rasite straipsnyje „Ryzen 7 9800X3D vs 7800X3D vs 9850X3D“, todėl čia jo nekartojame.

Sklandumą rodo 1 % low, ne vidurkis

Vidutinis FPS parodo, kiek kadrų kompiuteris sukuria ramiu metu. Rodiklis 1 % low parodo, kokia sparta sukuriamas lėčiausias 1 % kadrų – kai sprogsta dūmų granata, susišaudo keli žaidėjai, aidi sprogimai. Kaip tik tada tikslumas svarbiausias, todėl rinkdamiesi kompiuterį žiūrėkite, ar 1 % low rodiklis nenukrenta žemiau monitoriaus dažnio.

Vaizdo plokštė: 1080p ir 1440p

1080p raiška su varžybiniais nustatymais bet kuri šiuolaikinė vidutinės klasės plokštė, pavyzdžiui, RTX 5060 Ti ar RX 9060 XT, dirba su atsarga, o kadrų skaičių riboja procesorius. 8 GB vaizdo atminties pačiam CS2 pakanka.

1440p raiška, ypač įjungus aukštesnį MSAA glotninimą ir šešėlių kokybę, vaizdo plokštės apkrova išauga, tad greitam monitoriui verta rinktis galingesnę plokštę, pavyzdžiui, RX 9070 ar RTX 5070. Jei be CS2 žaidžiate ir naujus AAA žaidimus, 1440p raiškai rinkitės 12–16 GB vaizdo atminties.

Operatyvioji atmintis: 16 ar 32 GB

  • Kiekis. Pačiam CS2 pakanka 16 GB. 32 GB verta rinktis, jei kartu veikia „Discord“, naršyklė, vaizdo įrašymas ar transliacija, ir jei žaidžiate kitus žaidimus.
  • Du moduliai. Atmintį rinkitės kaip dviejų modulių rinkinį (2×8 GB arba 2×16 GB), kad ji veiktų dviejų kanalų režimu. „TechSpot“ bandyme su Ryzen 7 9700X pačiame CS2 vienas modulis vietoj dviejų kadrų skaičių sumažino ne daugiau kaip maždaug 5 %, tačiau kituose žaidimuose skirtumas buvo gerokai didesnis.
  • EXPO profilis. DDR5 atmintis pagal numatytuosius nustatymus veikia mažesniu dažniu, nei nurodyta ant pakuotės. Visa sparta įjungiama BIOS pasirinkus EXPO (AMD) arba XMP (Intel) profilį. „TechPowerUp“ bandyme su Ryzen 7 9800X3D ir RTX 4090 1080p raiška vidutinis CS2 kadrų skaičius tarp lėčiausio (DDR5-4800) ir greičiausio rinkinio skyrėsi mažiau nei 1 %, o procesoriai be 3D V-Cache atminties spartai paprastai jautresni.

BIOS nustatymus keiskite atsargiai: jei įjungus profilį kompiuteris nepasileidžia ar žaidimas ima strigti, profilį išjunkite. Jei nesate tikri, ką darote, geriau atvežkite kompiuterį meistrui. Daugiau apie modulių pasirinkimą – operatyviosios atminties gide.

Monitorius: 144, 240 ar 360 Hz

144 Hz monitorius naują kadrą rodo kas 6,9 ms, 240 Hz – kas 4,2 ms, 360 Hz – kas 2,8 ms. Greitas monitorius naudingas tik tada, kai kompiuteris sukuria bent tiek kadrų, kiek monitorius spėja parodyti: jei FPS nukrenta žemiau dažnio, dalis kadrų rodomi pakartotinai ir judesys nebėra tolygus. Todėl monitorių rinkitės pagal procesorių, o ne atvirkščiai.

  • 144 Hz – protingas pasirinkimas kompiuteriui su Ryzen 5 klasės procesoriumi.
  • 240 Hz – varžybinio žaidimo standartas; čia X3D procesoriaus atsarga jau juntama.
  • 360 Hz ir daugiau – tik su X3D procesoriumi ir tiems, kurie žaidžia rimtai.

Patikrinkite, ar Windows iš tiesų naudoja visą monitoriaus dažnį: Settings > System > Display > Advanced display > Choose a refresh rate. Naujas monitorius dažnai lieka nustatytas 60 Hz. Apie matricų tipus ir raišką skaitykite žaidimų monitorių palyginime.

Nustatymai, kurie tikrai veikia

  • NVIDIA Reflex. CS2 meniu Settings > Video > Advanced Video parinkčiai NVIDIA Reflex Low Latency pasirinkite Enabled. NVIDIA duomenimis, su GTX 900 serijos ar naujesne plokšte tai sistemos delsą sumažina iki 35 %. Reflex nedidina FPS – jis trumpina laiką nuo pelės paspaudimo iki vaizdo ekrane.
  • AMD Anti-Lag 2. Radeon plokštėms skirtas atitikmuo, integruotas pačiame žaidime; AMD nurodo, kad jį palaiko RDNA architektūros plokštės, tai yra RX 5000 serija ir naujesnės.
  • Kadrų ribojimas. Tame pačiame meniu yra skiltis Frame Pacing su slankikliu Maximum FPS In Game. „Valve“ 2024 m. birželio 25 d. atnaujinimo aprašyme nurodė, kad turint G-Sync monitorių paprastai rekomenduojama kartu įjungti G-Sync, V-Sync ir NVIDIA Reflex. Tada kadrų skaičius ribojamas ties monitoriaus dažniu arba šiek tiek žemiau.

Tvarkyklių atnaujinimą, Windows žaidimų režimą ir kitus bendrus patarimus aprašėme straipsnyje „Kaip optimizuoti žaidimų kompiuterį geresniam našumui“.

Trijų lygių komplektai CS2 žaidimui

Lygis Kompiuteris Kaina* Kam tinka
Pradinis, 1080p Ryzen 5 7600X / RTX 5060 Ti 8GB / 16GB DDR5 / 1TB SSD 1 480,00 € CS2 1080p raiška ir 144 Hz monitoriui
Optimalus, 1080p Ryzen 7 7800X3D / RX 9060 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe 1 940,00 € greitiems monitoriams; 16 GB vaizdo atminties pravers kitiems žaidimams
Optimalus, 1080p Ryzen 7 7800X3D / RTX 5060 Ti 8GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe SSD 1 950,00 € tas pats procesorius su NVIDIA plokšte ir Reflex
1440p raiškai Ryzen 7 7800X3D / RX 9070 GRE 12GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe 1 990,00 € galingesnė plokštė 1440p monitoriui
1440p raiškai Ryzen 7 7800X3D / RTX 5070 12GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe 2 150,00 € 1440p monitoriui su NVIDIA plokšte ir Reflex

* Sandėlyje esantys modeliai ir kainos 2026 m. spalio 5 d.

Šiuos kompiuterius surenkame ir išbandome patys, jiems suteikiame 24 mėnesių garantiją. Windows 11 įdiegta, bet neaktyvuota. Atsiskaitydami galite pasirinkti pirkimą išsimokėtinai.

Monitorius. Pirmam komplektui tinka LG 27G411B-B – 27 colių, Full HD, IPS, 144 Hz, 105,71 €*. 240 Hz ir greitesnių modelių ieškokite monitorių kategorijoje.

Ieškantiems kompiuterio su 9800X3D. Paruošto kompiuterio su šiuo procesoriumi šiandien neturime, tačiau pats Ryzen 7 9800X3D yra sandėlyje ir kainuoja 484,86 €*. Komplektą su juo susidėsite konfigūratoriuje; pagal užsakymą surinktą kompiuterį pristatome per 3 darbo dienas nuo apmokėjimo patvirtinimo. CS2 toks procesorius atsiperka su 360 Hz ar greitesniu monitoriumi.

Jei abejojate, kuris komplektas tinka jūsų monitoriui, paskambinkite +370 602 25858 arba užsukite į saloną Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 20-1 (darbo dienomis 10:00–19:00).

Dažnai užduodami klausimai

Ar CS2 veiks sename kompiuteryje?

Pasileis, jei kompiuteris atitinka minimalius reikalavimus: 4 gijų procesorius, 8 GB RAM ir DirectX 11 palaikanti vaizdo plokštė su bent 1 GB atminties. Tačiau tai nereiškia sklandaus žaidimo – stabiliam aukštam FPS reikia šiuolaikinio procesoriaus.

Ar CS2 reikia brangios vaizdo plokštės?

1080p raiškai – ne: varžybiniais nustatymais kadrų skaičių riboja procesorius, todėl užtenka vidutinės klasės plokštės. Galingesnė plokštė praverčia 1440p raiškai ir kitiems žaidimams.

Ar CS2 užtenka 16 GB RAM?

Taip, pačiam žaidimui 16 GB pakanka. Jei kartu naudojate naršyklę, „Discord“ ar įrašinėjate vaizdą ir žaidžiate naujus AAA žaidimus, rinkitės 32 GB.

Ar verta pirkti 240 Hz monitorių CS2?

Verta, jei kompiuteris išlaiko daugiau kaip 240 kadrų per sekundę ne tik vidutiniškai, bet ir sunkiausiais momentais. Su silpnesniu procesoriumi praktiškesnis 144 Hz monitorius.

Ar 9800X3D būtinas CS2?

Ne. Nepriklausomų apžvalgų duomenimis, bandyme su RTX 4090 jis CS2 buvo apie 13 % greitesnis už 7800X3D, o toks skirtumas matomas daugiausia su 360 Hz ir greitesniais monitoriais. 240 Hz monitoriui paprastai pakanka ir 7800X3D.

Šios kategorijos prekės sandėlyje

Žiūrėti visas prekes: Procesoriai

Žymos: Nėra
Dalintis: