Renkantis kompiuterį Valorant žaidimui svarbiausia ne vaizdo plokštė, o procesorius: 1080p raiška kadrų skaičių šiame žaidime lemia būtent jis, o nuo RTX 5060 klasės brangesnė plokštė FPS nebeprideda. Pagal mūsų FPS skaičiavimo modelį su RTX 5060 klasės plokšte 144 FPS su didele atsarga išlaiko jau Ryzen 5 5600. Kad ir sunkiausiomis akimirkomis liktų 240 FPS, reikia bent Ryzen 5 7500F, geriausia – X3D procesoriaus.
Toliau rasi oficialius „Riot Games“ reikalavimus, procesorių ir vaizdo plokščių lenteles su įverčiais ir sandėlio kainomis, tris paruoštus kompiuterius ir patarimą, kokį monitorių prie jų rinktis.
Oficialūs Valorant reikalavimai
„Riot Games“ pagalbos puslapyje nurodo tris lygius ir prie kiekvieno – kadrų skaičių, kurio galima tikėtis:
| Lygis | Tikslas | Procesorius | Vaizdo plokštė |
|---|---|---|---|
| Minimalūs | 30 FPS | Intel i3-540 arba AMD Athlon 200GE | Intel HD 4000 arba AMD Radeon R5 220 |
| Rekomenduojami | 60 FPS | Intel i3-4150 arba AMD Ryzen 3 1200 | NVIDIA GeForce GT 730 arba AMD Radeon R7 240 |
| Aukštos klasės | 144 FPS | Intel i5-9400F (2,90 GHz) arba AMD Ryzen 5 2600X | NVIDIA GTX 1050 Ti, AMD Radeon R7 370 arba Intel Arc A310 |
Taip pat nurodyta 4 GB RAM, DirectX 11 ir procesoriaus SSE 4.2 arba AVX palaikymas, o kompiuteriui su atskira vaizdo plokšte – bent 1 GB vaizdo atminties. Tinka 64 bitų Windows 10 arba Windows 11, tačiau Windows 11 kompiuteryje dar reikia įjungto TPM 2.0 ir UEFI Secure Boot. ARM procesoriai, debesų žaidimų paslaugos ir virtualios mašinos nepalaikomos.
„Riot“ nenurodo, kokiais nustatymais skaičiuojami tie 144 FPS ir ar tai vidurkis, ar minimumas. Todėl, jei turi 144 ar 240 Hz monitorių, skaičiuok su atsarga: svarbu, kiek kadrų lieka per apsišaudymą, o ne ramiai stovint bazėje.
Kodėl Valorant labiau priklauso nuo procesoriaus
Varžybiniais nustatymais vaizdo plokštė Valorant kadrą apdoroja greitai, o tempą diktuoja procesorius, kuris skaičiuoja žaidimo logiką ir ruošia kiekvieną kadrą. Mūsų FPS modelyje, kurio skaičiavimus rodo ir konfigūruojamų kompiuterių puslapiai, tai matyti tiesiogiai. Valorant vidurkis 1080p raiška skaičiuojamas iš 680 FPS bazės, padaugintos iš procesoriaus ir vaizdo plokštės koeficientų. Ryzen 7 9800X3D koeficientas yra 1,0, Ryzen 5 7600 – 0,70, Ryzen 5 5600 – 0,55. Vaizdo plokštės koeficientas 1080p raiška visoms plokštėms nuo RTX 5060 iki RTX 5090 lygus 1,0, mažesnis jis tik silpnesnėms, pavyzdžiui, RTX 5050 (0,92) ir RTX 3050 (0,62).
Tai įvertis, o ne konkretaus kompiuterio bandymas: tikras rezultatas priklauso nuo žemėlapio, nustatymų ir žaidimo versijos. 1 % minimumas modelyje ne išmatuojamas, o apskaičiuojamas kaip 52 % vidurkio. Jis parodo, kiek kadrų lieka sunkiausiomis akimirkomis, kai vienu metu naudojami gebėjimai ir šaudo keli žaidėjai.
CS2 kadrų skaičių riboja tas pats komponentas, bet skaičiai ir išvados ten kitokie, todėl jį aptarėme atskirai – straipsnyje „Kompiuteris CS2“.
Kiek FPS duoda kiekvienas procesorius
Lentelėje – sandėlyje esantys procesoriai, kuriuos vertina mūsų modelis, Valorant 1080p raiška su RTX 5060 klasės vaizdo plokšte. Kaina – pigiausio sandėlyje esančio to modelio varianto.
| Procesorius | Kaina* | Vidurkis, FPS | 1 % minimumas, FPS | Kokiam monitoriui |
|---|---|---|---|---|
| Ryzen 5 5600 (AM4) | 119,19 € | 374 | 194 | 144 Hz su didele atsarga |
| Ryzen 7 5700X (AM4) | 155,34 € | 408 | 212 | 144 Hz su didele atsarga |
| Core Ultra 5 225F | 166,21 € | 435 | 226 | 144 Hz; 240 Hz – tik vidutiniškai |
| Ryzen 5 8400F | 148,30 € | 449 | 233 | 144 Hz; 240 Hz – tik vidutiniškai |
| Ryzen 5 7500F | 130,89 € | 462 | 240 | 240 Hz – ties riba |
| Ryzen 5 7600 | 178,73 € | 476 | 248 | 240 Hz su nedidele atsarga |
| Ryzen 5 7600X | 164,70 € | 483 | 251 | 240 Hz su nedidele atsarga |
| Ryzen 5 9600X | 189,06 € | 490 | 255 | 240 Hz su nedidele atsarga |
| Ryzen 5 7500X3D | 262,38 € | 558 | 290 | 240 Hz su atsarga |
| Ryzen 7 7800X3D | 384,60 € | 612 | 318 | 240 Hz su didele atsarga |
| Ryzen 7 9800X3D | 415,88 € | 680 | 354 | 240 Hz ir daugiau |
* Kainos 2026 m. lapkričio 3 d., aktualias rasi procesorių kategorijoje. Intel Core 12–14 kartos procesorių mūsų modelyje kol kas nėra, todėl jų nevertiname.
- Didžiausias šuolis už mažiausią kainą. Ryzen 5 7500F brangesnis už 5600 vos 11,70 €, o vidurkis pagal modelį didesnis 88 FPS. Tačiau 7500F skirtas AM5 lizdui, todėl jam reikės AM5 pagrindinės plokštės ir DDR5 atminties, o šis variantas parduodamas be dėžutės (Tray), tad aušintuvą teks pirkti atskirai. Lygink viso komplekto, ne vien procesoriaus kainą.
- 7600X šiuo metu pigesnis už 7600. Rašymo metu spartesnysis modelis buvo pigesnis 14,03 €, tad, jei aušintuvą perki atskirai, verčiau rinkis 7600X.
- X3D atsarga kainuoja mažiau, nei atrodo. Ryzen 7 9800X3D brangesnis už 7800X3D tik 31,28 €, o minimumas didesnis 36 FPS. Kodėl šis procesorius toks greitas žaidimuose, aiškiname Ryzen 7 9800X3D apžvalgoje.
Vaizdo plokštė: kiek iš tikrųjų reikia
Dabar atvirkščiai: procesorių paliekame tą patį, Ryzen 5 7600, ir keičiame tik plokštę. Skliaustuose – 1 % minimumas.
| Vaizdo plokštė | Valorant 1080p, FPS | Valorant 1440p, FPS |
|---|---|---|
| RTX 3050 | 295 (153) | 195 (101) |
| RTX 5050 | 438 (228) | 330 (172) |
| RTX 5060 | 476 (248) | 391 (203) |
| RX 9060 XT | 476 (248) | 399 (207) |
| RTX 5060 Ti | 476 (248) | 404 (210) |
| RTX 5070 | 476 (248) | 434 (226) |
| RX 9070 | 476 (248) | 434 (226) |
- 1080p raiška nuo RTX 5060 rezultatas nesikeičia: brangesnė plokštė Valorant kadrų neprideda, nes juos riboja procesorius.
- RTX 3050 1080p raiška 144 Hz monitoriui dar pakanka, 1440p raiška – jau ne.
- 1440p raiška plokštė svarbesnė, tačiau su Ryzen 5 7600 net RTX 5070 minimumas lieka 226 FPS. Su Ryzen 7 7800X3D modelis RTX 5060 skaičiuoja 261, o RTX 5070 – 290 FPS minimumą. Taigi ir čia 240 Hz pirmiausia lemia procesorius.
Galingesnę plokštę verta pirkti tada, kai be Valorant žaidi ir naujus AAA žaidimus – juose ji svarbiausia.
Paruošti kompiuteriai ir monitorius
| Kompiuteris | Kaina* | Valorant 1080p, FPS | Valorant 1440p, FPS |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 5700X / RX 9070 GRE 12GB / 16GB RAM / 512GB SSD | 1 270 € | 408 (212) | 372 (193) |
| Ryzen 5 7600X / RTX 5060 Ti 8GB / 16GB DDR5 / 1TB SSD | 1 480 € | 483 (251) | 409 (213) |
| Ryzen 7 7800X3D / RTX 5060 8GB / 16GB RAM / 1TB SSD | 1 590 € | 612 (318) | 502 (261) |
* Sandėlyje esantys kompiuteriai ir kainos 2026 m. lapkričio 3 d. Skliaustuose – 1 % minimumas pagal mūsų modelį.
Šis trejetas gerai parodo Valorant logiką. Pigiausias kompiuteris turi galingiausią plokštę, bet lėčiausią procesorių, todėl Valorant jis lieka paskutinis ir 240 FPS minimumo neišlaiko. Tačiau kituose žaidimuose RX 9070 GRE stipresnė: Cyberpunk 2077 (Ultra, be spindulių sekimo) 1080p raiška modelis jai skaičiuoja 122 FPS, o RTX 5060 – 88 FPS. Jei daugiausia žaidi Valorant ir nori 240 Hz, iš šių trijų geriausiai tinka kompiuteris su 7800X3D. Visiems naujiems kompiuteriams suteikiame 24 mėnesių garantiją, o atsiskaityti gali ir išsimokėtinai.
Jei nori kito derinio, pavyzdžiui, pigesnio Ryzen 5 7500F su RTX 5060, procesorių ir plokštę pasirink kompiuterio konfigūratoriuje. Surinkimas ten neprivalomas ir kainuoja 60 €.
Monitorius. Rinkis jį pagal 1 % minimumą: jei kompiuteris sunkiausiomis akimirkomis išlaiko mažiau nei 240 FPS, užteks 144 Hz, jei daugiau – verta imti 240 Hz. 2026 m. spalio 31 d. mūsų sandėlyje 24–25 colių Full HD 144 Hz monitorius kainavo nuo 71,83 €, o 240 Hz – nuo 107,32 €, tad skirtumas siekė vos 35,49 €. Plačiau – straipsnyje „144 Hz ar 240 Hz monitorius“.
Dažniausiai užduodami klausimai
Ar Valorant veiks kompiuteryje be atskiros vaizdo plokštės?
Pasileis: „Riot Games“ minimaliuose reikalavimuose nurodo integruotą Intel HD 4000 grafiką ir 30 FPS tikslą. Mūsų FPS modelis integruotos grafikos Valorant nevertina, todėl 144 Hz monitoriui rekomenduojame atskirą plokštę – 1080p raiška tam pakanka jau RTX 3050.
Kokio procesoriaus reikia, kad Valorant veiktų 240 FPS?
Pagal mūsų modelį su RTX 5060 klasės plokšte 1 % minimumas pasiekia 240 FPS su Ryzen 5 7500F, šiek tiek atsargos lieka su Ryzen 5 7600X ar 9600X, o didelę atsargą duoda X3D procesoriai: 7500X3D – 290, 7800X3D – 318, 9800X3D – 354 FPS.
Ar Valorant reikia RTX 5070?
1080p raiška – ne: mūsų modelyje RTX 5060, RX 9060 XT, RTX 5060 Ti ir RTX 5070 su tuo pačiu procesoriumi rodo vienodą rezultatą. Galingesnė plokštė pravers 1440p raiška ir AAA žaidimuose.
Ar Valorant veiks Windows 11 be TPM 2.0?
Ne. „Riot Games“ nurodo, kad Windows 11 kompiuteryje reikia TPM 2.0 ir UEFI Secure Boot. Jei žaidimas rodo klaidą dėl šių reikalavimų, abi parinktis įjunk pagrindinės plokštės BIOS (UEFI) nustatymuose.
Ar verta rinktis 9800X3D vietoj 7800X3D?
Valorant 240 Hz monitoriui užtenka ir 7800X3D, kurio minimumas mūsų modelyje – 318 FPS. Tačiau rašymo metu 9800X3D buvo brangesnis tik 31,28 €, o minimumas didesnis 36 FPS, todėl jį verta svarstyti, jei renkiesi greitesnį nei 240 Hz monitorių ar nori atsargos ateičiai.
Šios kategorijos prekės, kurias galima užsakyti
AMD Ryzen 5 9600X procesorius, AM5, 6 branduolių, Tray277,41 € su PVM
Intel Core i5-13500 procesorius, LGA1700, Tray, CM8071505093101289,25 € su PVM
AMD Ryzen Threadripper 7970X procesorius, SP6, 32 branduolių, 5.3…2218,03 € su PVM
AMD Ryzen Threadripper PRO 7955WX procesorius, sTR5, 16 branduolių,…1875,35 € su PVM