GOODRAM SSD PX600 1TB M.2 PCIe NVME gen. 4 x4 3D NAND
Kaina su PVM
Pirkimas Išsimokėtinai
Gaukite prekę dabar, o mokėkite dalimis. Pasirinkite patogiausią būdą atsiskaityti per mūsų partnerius.
Galimas atsiėmimas salone, Vilniuje
DPD pristatymas visoje Lietuvoje per 1-4 d.d.
2 metų garantija visoms prekėms
Pirkimas išsimokėtinai
Produkto Aprašymas
The Goodram PX600 SSD is a solution for demanding users who are looking for reliable memory with fast data transfer. Thanks to the PCIe 4 x4 standard, the drive operates at speeds of up to 5000 MB/s. The parameters of the PX600 will be appreciated by computer graphic designers, gamers, people operating photo and video editing programs and also those working on large data sets. This drive is also an ideal solution for users looking to improve the performance of their PC or laptop. The SSD’s blazing speed means smooth operation, system responsiveness, fast loading of games and applications, and comfortable task performance. The drive offers up to 10x better sequential and random transfer performance compared to SSDs with older interfaces.
Techninės Specifikacijos
| Svoris | 0,02 kg |
| Išmatavimai | 14 × 14 × 1 cm |
| Type | Solid state drive – internal |
| Talpa | 1000 GB |
| Formos faktorius | |
| Interface | PCIe 4.0 x4 (NVMe) |
| Features | 3D NAND Technology |
| Dimensions (WxDxH) | 22 mm x 80 mm x 3.8 mm |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
Jums taip pat gali patikti